Jmenuji se Eleanor Skurska, jsem umělkyně z Brna. Brno je mým domovem i inspirací již několik let. Maluji téměř celý život, po několika letech jsem se navrátila k tvorbě. Navštěvovala jsem čtyři roky ZUŠ ve Znojmě. Nyní navštěvuji již několikátý rok večerní kurz malby a kresby a kurzy Svobodného malování talentované výtvarnice Ley Kolkop v Brně.

Splnila jsem si dětský sen, jednou jsem si jako dítě řekla: „Co kdybych se stala malířkou?“ V té době jsem vůbec netušila, že budu tolik tíhnout k umění, má původní profese je zdravotní sestra, touto profesí se i živím.

Malování mě baví a naplňuje, pomohlo mi se najít a vrátit se k sobě. Ať už jsem v životě zažila různé propady, či pocity stagnace, umění pro mě bylo světlo, místo, kde se cítím svá a v bezpečí. Při tvorbě zažívám nejen hluboké pocity smutku a bolesti, ale i maximální pocity štěstí. Inspiraci hledám v aktuálním emocionálním rozpoložení, v lidech, vztazích, přírodě, hudbě a v knihách. Motivací a podporou je mi talentovaná muzikantka, textařka a básnířka Jenoféfa Beta, která mimo jiné i mé vernisáže hudebně doprovází. 

Baví mě hrát si s barvami, co která barva vytváří za krásnou barevnou kreaci, když se vzájemně spojují. Nemám vyhraněný styl, nejčastěji však tvořím akrylem a špachtlemi abstraktní obrazy na plátno či sololit. Nikdy nevím, co zpočátku na obraze vznikne, ráda se nechávám překvapit. Tím, že se neustále zdokonaluji v technice, sama se těším již teď na to, co budu schopna namalovat za pár let. Má tvorba se neustále rozvíjí do míst zatím netušených a nepoznaných. 

Od roku 2022 mám svůj nově zařízený ateliér v Bosonohách u Brna, kde vedu výtvarné kurzy pro děti a dospělé.

Eleanor Skurska