ArtJam Brno 2018

V pátek 28.9. se v Brně konala výjimečná umělecká akce. A protože se chci neustále rozvíjet v umělecké sféře, společně s Jenoféfou Beta jsme akci navštívily. Netušila jsem však, že na akci nebudu pouze jako návštěvník. Koukajíc se přes rameno, co jeden úžasný umělec tvoří, jsem byla vyzvána, ať jdu malovat s ním. Byl to krásný inspirativní večer plný štěstí a radosti z umění.

Fotografie z akce (tvoření s Massimem D'Amico):
báseň Jenoféfy Beta, která vznikla jako reflexe kreativního procesu Eleanor

Co je Brno Art Jam?

Představ si neobyčejnou party, kde se pojí umění napříč styly a žánry. Party, kde hudebníci jamují s DJem a malíři celou atmosféru dokreslují svými barvami na obrovská plátna. V magickém prostoru bývalé České Televize na Jakubském náměstí se sejdou umělci všeho druhu.

Massimo D'Amico

Italský umělec, který absolvoval kurzy malířství v Akademii výtvarných umění v Neapoli. V 23 letech opustil Itálii a procestoval několik míst, například Barcelonu, Londýn a v roce 2006 se přesídlil do New Yorku. Cesty ho přivedly až do České republiky a v tuto chvíli žije a tvoří v Brně. Jeho styl je kombinací semi-abstraktních a expresionistických velkých figurativních portrétů.